В Україні введуть платіжки за комуналку нового формату

Економіка  24 жовтня 2021 року, 09:01 620

Закон, який прийняв парламент, передбачає підвищення енергоефективності. Один зі шляхів – змінити формат платіжки за комунальні послуги, в якій будуть відображатися нові дані.

В Україні передбачається введення нового формату платіжок за комунальні послуги, які будуть містити інформацію про рівень енергоефективності. Це передбачено відповідним законом (№4507), який Верховна Рада прийняла.

Читайте також:  Податкова контролюватиме і перевірятиме доходи українців: що відомо

Міністерство енергетики вважає, що такі платіжки допоможуть впровадити інструменти держпідтримки в сфері енергоефективності.

"Вона (платіжка, – ред.) Буде містити детальну інформацію щодо споживання, зокрема, порівняння поточних показників з торішніми, доступних енергоефективних програм, якості послуг з постачання природного газу та електричної енергії", – розповіла заступник міністра енергетики Юлія Підкоморна.

Саме підвищення енергоефективності дозволить заощадити кошти громадян і скоротити споживання ресурсів, що в кінцевому підсумку допоможе запобігти кліматичні зміни.

В цілому закон створює основи для підвищення енергоефективності бюджетної сфери та промисловості. Зокрема, великі підприємства будуть зобов’язані впровадити систему енергоменеджменту або раз на чотири роки проводити енергоаудит. А органи державної влади та місцевого самоврядування повинні будуть купувати виключно енергоефективні обладнання та приміщення.

Законом також вперше вводиться відповідальність за порушення законодавства в сфері забезпечення енергетичної ефективності.

Джерело: UBR.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0