Чи зросте ціна на бензин: прогнози експертів

Економіка  9 листопада 2021 року, 16:55 764

Нещодавно Мінекономіки встановило нову граничну ціну на бензин. Директор Науково-технічного центру "Психея" Сергій Сапегін запевняє, що ціни на цей вид пального залишатимуться стабільними до кінця тижня. За його словами, в Україні закінчується сезон значного споживання пального, осінній пік уже пройдено. Тому ринкові чинники обіцяють здешевлення.

Сапегін вважає, що Кабмін змушує українського споживача платити за тими ціновими індикаторами, які формуються, по-перше, у Європі, по-друге, спекулятивно. Тому зростання цін на бензин до середини листопада він не очікує, а ДП має подешевшати.

А от аналітик "Консалтингової групи "А-95" Ігор Єгозаров інформує, що до кінця цього тижня ціни залишаться стабільними, крім невеликих коригувань в окремих мережах.

Читайте також:  Ціна на автогаз побила новий рекорд: скільки тепер коштує паливо

Додамо, що Міністерство економіки України опублікувало нову граничну вартість бензину та дизельного пального, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

Так, середні розрахункові ціни для бензину наразі становлять 28,40 гривень за літр, для дизельного пального – 24,90 гривні за літр. Таким чином, середня вартість цих видів пального зросла на 0,20 коп./літр – для бензину та зменшилася на 0,17 коп./літр – для дизельного пального відповідно.

Із урахуванням граничних торговельних націнок максимальна ціна на "звичайний" бензин в роздрібних мережах не повинна перевищувати 33,40 грн/л, на "звичайне" дизпальне  – 31,90 грн/л.

Нагадаємо, в Україні подорожчає бензин. Кабінет міністрів оновив середню вартість.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0