Як зросте зарплата у 2022 році та кому платитимуть більше

Економіка  15 листопада 2021 року, 16:02 4169

В Україні у 2022 році середню зарплату можуть підвищити на 10%, а мінімальну лише на 3%. На найбільшу зарплату можуть розраховувати працівники IT, фахівці з виробництва, менеджери з продажу. Водночас реальний (з урахуванням інфляції) розмір зарплати бюджетників може знизитися.

Експертка ринку праці Тетяна Пашкіна стверджує, що сподіватися на суттєве зростання доходів більшості українців не варто.

"Середній коридор зарплати, яку піднімають, це 5-10%. Дуже рідко – 15-20%, але це утримувальні заходи, коли фахівця потрібно тримати двома руками, тому що він уже майже звільнився. Такі підвищення – точкові. Глобального зростання зарплат, на мою думку, поки не буде", – підсумувала Пашкіна.

Читайте також:  Зарплата 2022: хто у новому році буде отримувати більший дохід

Незважаючи на загальні тренди, професіям, які зараз найбільш затребувані на ринку праці в Україні, підвищення зарплат все-таки чекати варто.

"У нас склалася практика, що передусім піднімають зарплату тим, хто дефіцитний, кого не вистачає. А вже потім дивляться на тих, кому варто було б додати цю зарплату, з огляду на якісь розрахунки справедливості тощо", – каже Пашкіна.

За словами експертки ринку, 2022-го серед затребуваних залишаться працівники сфери IT, фахівці з виробництва, менеджери з продажу. Також зарплати можуть зрости у робітників, адже частина з них, ймовірно, поїде на заробітки до ЄС, а це означає, що на нашому ринку їх не вистачає.

Підвищення зарплат вкотре обіцяли медикам та педагогам. Але з огляду на запланований бюджет фінансування медицини та охорони здоров’я, грошей на суттєве збільшення їхнього доходу знову не вистачить.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0