Частину податків повернуть українцям на банківські картки

Економіка  17 листопада 2021 року, 15:38 4925

Мало хто знає, але українці мають право на повернення частини сплаченого податку на доходи фізосіб. Таке право передбачено Податковим кодексом України. Це стосується тих платників податків, які можуть довести витрати на освіту, медицину, страховку. Сума повернення залежить від розміру офіційної заробітної плати.

Аби приблизно розрахувати, на яку суму ви маєте право, помножте витрати на медицину, освіту чи страховку на 18%. Але врахуйте, що повернути більше, ніж заплачено до бюджету ПДФО, не можна. Щоб отримати гроші:

  • до кінця 2021-го (сума за 2020-й) звернутися до податкової за місцем своєї реєстрації із заявою;
  • доведеться заповнити декларацію;
  • податківцям потрібно надати документ, що підтверджує витрати;
  • гроші прийдуть упродовж двох місяців на банківську картку.

Читайте також:  Українці повинні заплатити податки на машини

Багато українців про таку можливість не знають, тоді як у країнах ЄС, США повернення податків для багатьох сімей є суттєвим доходом. Але якщо ви витратили гроші в іноземній компанії, наприклад, пройшли лікування в одній із країн ЄС, повернення ПДФО не передбачено.

"Необхідно подати заяву із зазначенням номера рахунку в установі банку, на який буде перераховано знижку. Податок підлягає поверненню протягом 60 календарних днів з дня подачі декларації", – пояснюють в податковій.

За що сплачується ПДФО?

Податок на доходи фізосіб потрібно сплачувати з кожної зарплати. Його розмір складає 18%. Крім того, ще 1,5% потрібно віддати у вигляді воєнного збору. Наприклад, із зарплати у 10 тис. грн до бюджету надійде 1,95 тис. грн.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0