В Україні декому почали нараховувати абонплату за комунальні послуги: що відомо

Економіка  20 грудня 2021 року, 11:50 3171

Комунальні підприємства Києва та багатьох інших українських міст розпочали нарахування клієнтам абонентської плати за надання комунальних послуг – зокрема, за вивезення сміття, гарячу та холодну воду, опалення – відповідно до прийнятого ще у 2019 році закону "Про житлово-комунальні послуги".

Про це заявив експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко.

Читайте також:  Голова "Нафтогазу" зробив тривожну заяву стосовно ціни на газ для населення

За словами Попенка, абонплата за комуналку в першу чергу прив’язана до прожиткового мінімуму. З урахуванням того, що він підвищується в Україні кілька разів на рік – абонплата також буде регулярно підвищуватися. До того ж комунальники нараховуватимуть її незалежно від сезону – так, за опалення доведеться вносити абонплату і влітку.

Нинішній розмір абонплати без урахування плати за доставку газу в середньому обійдеться українській родині в 111,7 грн без комісії банку на місяць.

Як вираховують розмір абонплати. Граничний розмір абонентської плати Кабмін запровадив ще кілька років тому. Суми в платіжках вважаються за спеціальною формулою: 2 * ПМ * 2,58 * 0,15 * К, де:

  • ПМ – прожитковий мінімум;
  • 2,58 – середня кількість осіб у сім’ї;
  • 0,15 – середня частка видатків на комуналку від загального доходу сім’ї;
  • К – коефіцієнт (для опалення та води – 0,019, для сміття – 0,009).

Теоретично, всю отриману від клієнтів абонплату комунальні підприємства зобов’язані будуть витрачати на обслуговування та ремонт мереж, модернізацію тощо. Витрачати їх на інші цілі заборонено законодавчо.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0