В Україні рекордно подорожчали нові квартири

Економіка  18 січня 2022 року, 15:22 1006

В Україні в 2021 році вартість нових квартир зросла на рекордні 30%. При цьому подорожчання почалося ще у 2020-му, коли ціни зросли на 10-15%.

За словами експертів, на це вплинули кілька факторів. Зокрема, підвищення зарплат на ринку та подорожчання будматеріалів. Втім, вони зазначають, що подальше подорожчання громадянам просто не по кишені, тож дорожчати квартири більше не мають.

На подорожчання вплинули й інші чинники. Зокрема, інфляція та зростання курсу долара, розповіли аналітики ринку нерухомості.

Читайте також:  Іпотека 5 відсотків: як українцям купити нову квартиру за близько 10 тисяч гривень на місяць

"Також ціни підштовхнув і небувалий попит на нерухомість. Громадяни активно скуповували квартири не лише для проживання, але і в якості інвестиції. У результаті найбільшим попитом користувалися одно-і двокімнатні об’єкти. Такі квартири простіше здати в оренду або продати", – зазначили аналітики.

Дорожчати квартири більше не мають

Більшість експертів зазначають, що пік зростання цін пройдено наприкінці осені минулого року. Як повідомили виданню експерти сервісу з підбору квартир у новобудовах, подальше подорожчання громадянам просто не по кишені.

"При цьому вже до середини осені активність покупців знизилася. Це зниження склало 20%", – зазначили експерти. Найбільше зростання цін на нову нерухомість зафіксовано у Києві. Так, на початку 2021-го мінімальна вартість "квадрату" стартувала від 19,5 тис. грн., а наприкінці року вона досягла 23 тис. грн.

На понад 20 тис. грн "злетіли" ціни на квадратний метр і в інших великих містах України.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0