Для водіїв в Україні хочуть ввести нові штрафи: за що каратимуть

Економіка  24 січня 2022 року, 10:40 3503

Влада готує чергове покарання у вигляді штрафу автомобілістам. Йдеться про порушення, пов’язане з експлуатацією транспортного засобу в холодну пору року. Пропонується штрафувати водіїв, які пересуваються автомобілем на літній "резині" взимку.

Відповідний законопроект уже розроблено МВС, і незабаром його мають внести до ВРУ для подальшого його опрацювання.

Читайте також:  Патрульні розповіли про водія, який має заплатити понад 70 тисяч штрафу

Пропонується штрафувати водіїв, які використовують на своєму автомобілі літні шини у певну пору року. Тобто, якщо водій у період з 1 жовтня і по 31 березня був зупинений поліцейськими і його автомобіль був "обутий" у літні шини, то за це правопорушення має виписати штраф. Сума штрафу пропонується у розмірі 340 гривень, проте при рецидиві сума може бути суттєво збільшена.

Водночас, на думку поліції, до правил дорожнього руху необхідно внести відповідні норми, за якими можна буде чітко визначати призначення автомобільних шин: літні, зимові та всесезонні.

Так, зимова шина повинна мати маркування: "DP", "MS", "MS", "M+S" і "M&S". Таким чином, шини з таким позначенням можуть використовуватися в зимовий період.

Літня "гума" не має на собі будь-яких позначень і, відповідно, може використовуватись у літній час.

Що стосується всесезонної шини, то на її боці має бути маркування – "All Seasons". Такі покришки можуть використовуватись незалежно від пори року.

Також поліція України зазначає, що дане нововведення зробить пересування транспорту на дорогах безпечнішим, а водії стануть відповідальнішими щодо вибору шин для свого транспортного засобу.

Раніше повідомлялось, що водіїв, які втікають із місця ДТП, вираховують за допомогою камер спостереження.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0