Національний банк України оприлюднив важливу інформацію для людей

Економіка  14 березня 2022 року, 09:01 145114

На офіційному сайті головної банківської установи України уточнено правила переміщення готівкових валютних цінностей за кордон. Зазначається, що відтепер знову громадяни мають надавати підтверджуючі документи при переміщенні валютних цінностей за кордон у сумі, що перевищує 10 тисяч євро.

"Національний банк повернув вимогу щодо надання громадянами підтвердних документів банків під час переміщення валютних цінностей за межі України у сумі, що перевищує 10 тис. євро (в еквіваленті), зокрема документи про зняття готівки з власних рахунків або про придбання банківських металів", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Стало відомо, скільки Чехія платитиме українським біженцям

До слова, Національний банк 4 березня 2022 року вніс зміни до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18 "Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану", які давали змогу фізичним особам не надавати підтвердні документи під час перевезення валютних цінностей за кордон. На сьогодні з метою запобігання виведення капіталу за кордон, а також із урахуванням комунікації з відповідними органами державної влади Національний банк ухвалив рішення повернути вимогу щодо надання підтвердних документів під час переміщення валютних цінностей за кордон вартістю вище 10 тис. євро (в еквіваленті).

"Звертаємо вашу увагу, що громадяни, як і раніше, мають декларувати валютні цінності, вартість яких перевищує 10 тис. євро (в еквіваленті), під час їхнього переміщення за кордон. Ця вимога не змінювалася. Відповідні зміни затверджені постановою Правління НБУ від 13 березня 2022 року №51 "Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18", – зазначають у фінустанові.

Документ набрав чинності з 13 березня 2022 року.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Михаил 16.03.2022, 11:00
Коментар очікує модерацію