Держава платитиме тим людям, які безкоштовно прихистили переселенців: названо суму

Економіка  21 березня 2022 року, 09:35 20902

Держава допоможе тим громадянам, які на безкоштовній основі прихистили у себе вимушених переселенців. Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що сума допомоги складатиме в межах 450 гривень на місяць за кожну особу.

В Україні розробили соціальний пакет для підтримки внутрішньо переміщених осіб, яким врегульовуються питання соціальних виплат, працевлаштування, а також розміщення осіб, які втратили або вимушено покинули своє житло.

Читайте також:  Допомога українцям: АТБ озвучила важливу інформацію

"Власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги", – розказав Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Як отримати компенсацію

  • Люди, які мають житло та готові дати прихисток внутрішньо переміщеним особам, повинні повідомити місцеву владу про готовність прийняти у себе переселенців.

Для цього необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та надати необхідну інформацію. Також, цю інформацію можна надати через вебсайт "Прихисток", а надалі це можна буде зробити й через застосунок "Дія".

Річ у тім, що органи місцевого самоврядування почнуть формувати реєстр житлового фонду доступного для розміщення. Це дозволить розмістити якомога більшу кількість людей.

Що важливо, розселення у житлі буде відбуватись лише за згодою власників житла, які погодились надати прихисток.

  • Щомісячно власники житла, які безкоштовно прийняли у своїх домівках переміщених осіб, будуть отримувати виплату з бюджету через органи місцевого самоврядування.

Раніше видання публікувало інформаціяю, де знайти роботу під час війни.

Також інформувалось, скільки платитиме Чехія українським біженцям.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0