Вже з 10 травня: Нацбанк попередив про важливі зміни

Економіка  10 травня 2022 року, 11:34 3739

Нацбанк на своєму офіційному сайті повідомив, що продовжується уточнення валютних обмежень, щоб мінімізувати можливості непродуктивного відпливу капіталу з країни та дати змогу громадянам задовольняти власні потреби, а економіці – відновлюватися.

Так, з 10 травня 2022 року набрала чинності низка змін, що, зокрема, стосуються таких питань:

  • транскордонні перекази. Іноземним інвесторам дозволено переказувати за кордон кошти, що будуть отримані після 1 квітня 2023 року у зв’язку з проведеною виплатою погашення або сплатою доходу за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) України згідно з умовами їх розміщення.

Читайте також:  Експерти розповіли, яким буде курс долара влітку 2022 року, якщо війна затягнеться

Також Національний банк дозволив здійснювати перекази за кордон з метою виплати аліментів;

  • розрахунки за кордоном. Тимчасово заборонені розрахунки за кордоном з метою купівлі цінних паперів, акцій, облігацій та сплати брокерських послуг за цими операціями, що здійснюються з використанням карток, емітованих українськими банками. Відповідні зміни спрямовані обмежити непродуктивний відплив капіталу та захистити міжнародні резерви України.

Нацбанк звертає увагу, що зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків із метою оплати вартості будь-яких інших товарів, робіт та послуг. Вони й надалі можуть здійснюватися без обмежень;

  • операції НБУ з продажу та купівлі валюти. Національний банк припиняє проведення щоденних безготівкових операцій із купівлі-продажу валюти в євро та проводитиме такі операції виключно в доларах США. Вони здійснюватимуться як на умовах "тод" (у звичайному режимі), так і на умовах "том" (лише з метою задоволення потреб оборони).

Раніше повідомлялось, що національний банк України з 14 квітня 2022 року дозволив банкам продавати готівкову іноземну валюту населенню.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0