Чому так різко зростає курс долара: експерт назвав причини

Економіка  20 травня 2022 року, 11:31 37714

Курс долара в обмінниках суттєво зріс за останні два дні. Під вечір четверга, 19 травня, за один долар вже просили далеко за 37 гривень.

Економічний експерт Олег Пендзін виділяє дві причини зльоту готівкових котирувань. Він впевнений, що "в основі обох стоїть діяльність Національного банку України".

Читайте також:  Курс долара на чорному ринку різко злетів всього за день: скільки зараз коштує

"Ввівши фіксований курс долара, НБУ дозволив залишитися другому ринку валюти, одночасно заборонивши банкам підкріплювати свої обмінні пункти доларами. Тобто скільки банки викуплять у населення доларів, стільки вони ж йому і продадуть. Тобто фізичний обсяг іноземної валюти дуже обмежений, оскільки НБУ продає долар лише під критичний імпорт, тобто небагато. І чинить правильно, оскільки через фактично зупинення експорту у військових умовах долар до країни надходить вкрай дозовано, а витрачати на підтримку курсу золотовалютні резерви країни – ризиковано", – стверджує експерт.

Ще одну причину зростання курсу долара експерт вбачає у наявності "нічим незабезпеченої гривні".

"З початку бойових дій НБУ випустив близько 100 мільярдів гривень, щоб фінансувати війну та бюджетний дефіцит. У результаті на руках населення зараз багато нічим незабезпеченої гривні, яку населення намагається перевести до стабільнішого долара. З урахуванням того, що обсяг готівкового долара фізично обмежений – ціна обміну або курс зростає, все як на звичайному ринку", – пояснює стрибок курсу долара експерт.

Раніше ми публікували прогноз, яким буде курс долара влітку 2022 року, якщо війна затягнеться.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0