Гривня до долара може зміцнитися: думка експерта

Економіка  22 червня 2022 року, 19:25 1789

На укріплення курсу гривні до долара можуть вплинути фундаментальні фактори. Серед них – відновлення експорту та отримання Україною заморожених у США російських резервів на 130 млрд доларів, про це в коментарі РБК-Україна сказав економіст, фінансовий аналітик Віталій Шапран.

За його словами, зміцненню курсу можуть сприяти відкриття південних портів для експорту та організація транспортних коридорів для експорту через Польщу, Румунію та Болгарію.

Читайте також:  Що буде з доларом цього тижня: прогноз курсу валют із 20 по 26 червня

"Ціни на традиційній український експорт зараз більш ніж високі", – сказав він.

Крім того, також ринок буде реагувати на прийняття в США законопроекту H.R. 6930, за яким на допомогу Україні США можуть використовувати 132 млрд доларів російських активів, вже заморожених у США. Зараз цей законопроект застряг в Сенаті, пояснив він.

Подвійний вплив відновлення податків на імпорт

Коментуючи повернення податків та мит на імпорт товарів та ввезення громадянами авто, Шапран зазначив, що це матиме неоднозначний вплив на ринок: з одного боку повернення оподаткування імпорту призведе до збільшення інфляції, з іншого боку – трохи призупинить споживання імпорту.

"Я не виключаю, що на якійсь час ввезення вживаних авто в Україну суттєво знизиться, що, звісно, зменшить попит на готівкову валюту", – сказав він.

Нагадаємо, курс долара в Україні "відпустять": у НБУ зробили заяву.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0