В Україні можуть зупинити підвищення мінімальної зарплати під час війни

Економіка  25 липня 2022 року, 14:18 11452

Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум можуть бути замороженими. Таку можливість допустила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

В ефірі національного телемарафону вона зазначила, що державний бюджет гостро потребує грошей.

"Я не впевнена, що наш бюджет сьогодні зможе потягнути зміну стандартів – таких, як мінімальна зарплата та прожитковий мінімум, і я поясню чому. Тому що це не тільки збільшення стандарту, а й збільшення фіскального навантаження на роботодавців", – зазначила Жолнович.

Читайте також:  Робота під час війни: кого зараз наймають найбільше

З її слів, прожитковий мінімум при цьому впливає на величезну кількість грошових виплат, у тому числі, наприклад, суддям. Збільшення прожиткового мінімуму збільшить усі ці виплати, що стане для держав "занадто дорогим кроком", вважає Жолнович.

Натомість Мінсоцполітики, як зазначила міністр, співпрацюватиме з міжнародними донорами. У результаті планують збільшити кількість програм, які допоможуть вразливим верствам населення.

"Ми можемо просто збільшувати кількість різноманітних програм для того, щоб у сукупності людина отримувала достатній набір усіх інструментів, які дозволять їй вижити. Хоча, звичайно, буде непросто. Треба буде балансувати", – сказала Жолнович.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2022 року в Україні планували підвищити мінімальну зарплату із 6500 грн до 6700 грн. Прожитковий мінімум мав зрости з грудня до 2684 грн (для працездатних осіб).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
Maruna 25.07.2022, 19:08
Коментар очікує модерацію
Віктор 25.07.2022, 15:39
Коментар очікує модерацію