НБУ звернувся до українців із важливим попередженням про виплати

Економіка  2 серпня 2022 року, 09:51 10040

Національний банк України оприлюднив нову інформацію про шахраїв, які намагаються наживатися на українцях. В НБУ попередили, що аферисти продовжують пропонувати фейкові виплати українцям.

Для цього нерідко створюють Телеграм-канали, які виглядають, як банківські або канали міжнародних організацій. Шахраї пропонують українцям оформити грошову допомогу від країн ЄС, ОНН, банків, Дії та навіть НАТО. І цей перелік можна продовжувати.

"У таких каналах шахраї можуть розміщувати фішингові посилання на сайти, де можна начебто оформити таку виплату", – попереджають у пресслужбі НБУ.

Читайте також:  Якими будуть виплати для ВПО з 1 серпня

Схема проста. Спочатку шахраї просять повідомити секретну інформацію під приводом оформлення виплати. Вони просять повідомити пін-код до картки та трьохзначний номер на звороті вашої банківської картки. Також українців просять повідомити термін дії картки.

Після того, як аферисти отримують цю інформацію, вони легко можуть привласнити кошти. В НБУ наголошують, що перераховані вище дані не можна розголошувати і повідомляти незнайомим людям.

А якщо ви вже ж розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті, то негайно, не зволікаючи, заблокуйте картку.

Нагадаємо, раніше інтернет-видання "PMG.ua" писали про те, чи варто українцям зараз купувати долари.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0