Експерти дали прогноз, яким буде курс долара до кінця року

Економіка  11 серпня 2022 року, 19:30 2540

У серпні Нацбанк обере стратегію щодо курсу долара. Валюта може зрости до 43 грн і продовжить зростання наступного року, про це розповів економічний експерт Борис Кушнірук у інтерв’ю виданню "Телеграф".

За його словами, хоча експорт зерна і стартував, але в помітних кількостях валюта від нього почне надходити не раніше ніж через три місяці.

Читайте також:  Українці почали активно купувати та продавати валюту: побито рекорд з початку війни

"Все одно імпорт у нас перевищує експорт, тож попит на долари будуть вищими за пропозицію, а значить і курс долара зростатиме", – оцінив основну тенденцію на валютному ринку Кушнірук.

На думку експерта, саме з цієї причини НБУ має дві стратегії:

  • девальвувати гривню, поступово збільшуючи курс долара;
  • намагатися утримувати курс долара максимально близько до фіксованого 36,56 грн за долар, здійснюючи валютні інтервенції з фінансових резервів НБУ на міжбанківський ринок.

"Швидше за все НБУ піде саме другим шляхом, що допоможе якщо і не втримати курс долара, то принаймні зробити падіння гривні плавнішим. Щоправда, при цьому Нацбанк не зможе впливати на курс готівкового долара, який зростатиме, ймовірно, стрибкоподібно, при якому зростання курсу цього тижня частково компенсуватиметься падінням наступного", – зазначив економіст.

Нагадаємо, курс долара в Україні впав: відома причина.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0