До чого готуватись після війни тим, хто зараз не платить за комуналку і має борги

Економіка  22 серпня 2022 року, 13:24 1310

Певна кількість українців не платять за комунальні послуги під час війни. Причини різні, але основна – втрата роботи й, як наслідок, безгрошів’я. Юристи дали відповідь на питання, що очікує на тих громадян, які не сплачують за компослуги та ігнорують платіжки.

Найперше важливо нагадати, що зараз заборонено нараховувати штрафи за несплату послуг ЖКГ.

Читайте також:  В Україні зміняться платіжки за світло: яке нововведення підготували

Воєнний стан в Україні продовжили ще на 90 днів – до 21 листопада. Після його скасування громадянам все одно доведеться заплатити за комуналку, але без штрафних санкцій. Таку інформацію озвучили юристи smartsolutions.ua.

"Хоча на час дії воєнного стану заборонені будь-які штрафні санкції через неможливість сплати комуналки, обов’язок сплати комунальних послуг не скасовувався. Тобто після закінчення воєнного стану погасити заборгованість все ж таки доведеться, однак без нарахування штрафних санкцій за заборгованість", – зазначили юристи.

Фахівці уточнили, що є деякі винятки. Якщо українці не проживали у своєму будинку чи квартирі понад 30 днів і у них відсутні лічильники обліку, можна не сплачувати за комунальні послуги (виняток – постачання теплоенергії), якщо підтвердити свою відсутність документально.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0