Зарплата з 1 жовтня зміниться: скільки мінімально зароблятимуть українці

Економіка  26 вересня 2022 року, 08:47 28589

З 1 жовтня в Україні зросте мінімальна зарплата. Водночас роботодавці не поспішатимуть збільшувати оклад для робітників через нестабільну ситуацію з бізнесом.

Розмір "мінімалки" з 1 жовтня становитиме 6700 гривень, тобто підвищення відбудеться на 200 гривень. Таке рішення передбачено бюджетом, який ухвалили ще минулого року. Ось що це означає на практиці:

  • українці, які працюють на повну ставку, офіційно не отримуватимуть менш як 6700 грн;
  • перерахунок вплине на середній розмір зарплат по країні, проте торкнеться невеликої кількості українців.

Читайте також:  Які зміни очікують на українців у жовтні

Погана новина: в Україні за час повномасштабної війни кількість тих, хто отримує менше мінімалки, збільшилася вдвічі. Якщо минулого року таку зарплату отримували 11,5% платників, то у червні 2022-го – вже 24,1%.

2023 року, згідно з розробленим і затвердженим Кабміном проєктом бюджету, мінімальну зарплату не підвищуватимуть. Тобто найменш оплачувані співробітники отримуватимуть цю суму аж до 2024 року. Насамперед це стосується працівників бюджетної сфери.

Експерти вважають, що очікувати на масове підвищення заробітних плат восени не варто. Все залежить від ситуації на фронтах.  Роботодавці обережно ведуть справи у бізнесі через мінливість ситуації на фронті, ескалацію війни тощо, тому обмежують інвестиції й не працевлаштовують нових співробітників.

"Деякі представники бізнесу відкладали активності до бізнес-сезону. Але чи значним буде пожвавлення, наскільки помітно воно позначиться на кількості вакансій, говорити зарано", – зазначила експертка ринку праці Руслана Березівська.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Катерина 26.09.2022, 22:21
Коментар очікує модерацію