Ціни зростають ледь не щодня: в Україні різко дорожчає популярний продукт

Економіка  30 вересня 2022 року, 10:03 13094

В Україні у вересні помітно зросли ціни на курячі яйця. А за останній тиждень можна помітити, що вартість продукту підвищується ледь не щодня.

Світлана Литвин, аналітикиня Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), зазначила, що 29 вересня середня роздрібна ціна на курячі яйця сягнула позначки в 40,90 гривень за десяток. Це на 21% дорожче, ніж місяць тому, і на 17% вище, ніж у 2021 році.

Варто зазначити, що ціна на деякі яйця подекуди сягає і 67 гривень за 10 штук. В цьому випадку мова про продукт вищої категорії.

Читайте також:  Ціни зростуть: список продуктів, які подорожчають

У супермаркетах можна помітити таку картину, що дешевші пропозиції швидко розкуповують, а на полицях залишається якраз дорожчий продукт.

Експерти назвали ряд причин, чому курячі яйця так подорожчали:

  • сезонний фактор – восени пропозицій від приватних господарств стає менше, відповідно, їхня ціна підвищується;
  • в умовах війни зросла вартість зерна, що є основою харчування птиці;
  • зростання попиту на яйця в холодний період року.

Вартість яєць у супермаркетах, станом на 30 вересня, варіюється і складає від 38 гривень до майже 67 гривень (добірні яйця категорії "О").

До вище зазначених причин подорожчання яєць варто додати й війну. Адже на тимчасово окупованій території України, за оцінкою Світлани Литвин, зосереджено близько 17% промислового виробництва яєць. Наприклад, у Херсонській області знаходиться одна з найбільших птахофабрик України. Зараз, зрозуміло, що вона не працює.

Раніше повідомлялось, що в Україні може ще більше подорожчати хліб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0