Українцям пояснили, хто може достроково вийти на пенсію

Економіка  4 жовтня 2022 року, 09:58 3120

Про достроковий вихід на пенсію українцям розповіли на сторінці Юридичного порадника для ВПО. До них звернулась читачка із наступним питанням, чи може вона вийти на пенсію у 58 років, оскільки була звільнена у зв’язку зі скороченням штату.

"Я переселенка, мені 58 років і 7 місяців, евакуювалася із Харкова. За місяць до цього мене звільнили за скороченням штату. Читала у новинах, що зараз багатьом дозволяють достроково піти на пенсію. Підкажіть, будь ласка, за яких умов це можливе, і чи підпадаю я під такий закон?", – так звучало запитання.

Далі подаємо інформацію, якою була відповідь Юридичного порадника.

Читайте також:  В Україні з 1 листопада платитимуть нову допомогу: хто отримає та скільки

"30 квітня 2022 року, дійсно, були запроваджені зміни до пенсійного законодавства, які передбачають, зокрема, додаткові умови для дострокового призначення пенсії за віком. Так, відповідно до Закону України № 2040-ІХ достроково може бути призначено пенсію особам, які одночасно відповідають таким вимогам:

1. Їх звільнено з роботи з ініціативи роботодавця у зв’язку із:

  • змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників, або
  • виявленням невідповідності займаній посаді за станом здоров’я.

2. Трудовий договір із такими працівниками розірвано НЕ більше ніж за 1,5 року до досягнення ними пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Для дотримання відповідної норми на момент звільнення у 2022 році особам має бути НЕ менше 58,5 років.

3. Така особа має страховий стаж не менше:

  • 30 років – для жінок;
  • 35 років – для чоловіків.

4. Після звільнення особа зареєструвалася у центрі зайнятості, при цьому підходяща для неї робота відсутня (за винятком особі, звільнених зв’язку з виявленням невідповідності займаній посаді за станом здоров’я: вони можуть не звертатися до центру зайнятості).

Враховуючи, що Ви були звільнені у зв’язку зі скороченням чисельності штату і на момент звільнення Вам було більше 58,5 років, Ви матимете право на дострокове призначення пенсії за віком, якщо у Вас є не менше 30 років страхового стажу та після взяття на облік у центрі зайнятості буде відсутня підходяща робота для Вас", – так роз’яснили жінці у Юридичному пораднику.

Раніше інтернет-видання PMG.ua розповідало, чи будуть підвищувати пенсію у 2023 році.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0