Опубліковано новий прогноз, що буде з курсом долара у жовтні

Економіка  4 жовтня 2022 року, 11:02 698

Курс долара за останні дні трохи знизився. І тенденція йде на ще більше зниження.

Водночас експерти дискутують, яким буде курс долара у жовтні загалом. Економічний експерт Олександр Охріменко каже, що Нацбанк кілька днів тому ввів низку обмежень, спрямованих на боротьбу з чорним ринком доларів, зокрема, обмежив можливість зняття готівки за кордоном, яка потім привозилася в Україну і продавалася за підвищеним курсом.

Читайте також:  Введена подвоєна комісія: Приватбанк повідомив про зміни

"Розплатитися з них можна, а зняти й привезти в Україну для спекуляції – ні", – говорить про один із таких ударів по чорному ринку Охріменко.

Справді, 30 вересня НБУ вжив низку заходів у сфері фінансової політики, спрямованих на підтримку курсу гривні та обмеження готівкового обороту долара. Наприклад, з 1 жовтня вдвічі, до 100 тисяч гривень, піднято ліміт на купівлю безготівкового долара для його розміщення на 3-місячному банківському депозиті. Тим самим у НБУ розраховують, що українці купуватимуть менше готівкового долара та знизять тиск на гривню.

"Якщо Нацбанк продовжить свої обмежувальні заходи, і вони будуть успішними, думаю курс готівкового долара в банківських обмінниках впаде до 41,5 грн", – вважає Охріменко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0