Допомога жінкам зросла до майже 50 тисяч гривень: про що мова

Економіка  10 жовтня 2022 року, 05:49 31604

Фонд соціального страхування України розповів, що з початку року до них звернулись близько 80 тисяч жінок за допомогою по вагітності та пологах. Фінансування цих виплат здійснюється і під час воєнного стану.

Як зазначає Фонд, сума виплат зростає. Зараз середній розмір декретної допомоги від ФССУ склав вже 49,5 тисячі гривень за підсумками серпня. Це на 4,6 тисячі більше, ніж за той же місяць минулого року.

Нагадаємо, допомога по вагітності та пологах фінансується Фондом та виплачується застрахованій особі у повному обсязі одним платежем на підставі листка непрацездатності, який створюється з 30 тижня вагітності.

Читайте також:  З 20 жовтня українцям почнуть платити нову допомогу: хто отримає та скільки

Її розмір обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами. Зазвичай вона триває 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). Однак у разі передчасних, багатоплідних пологів або виникнення ускладнень додатково до основного видається листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за кошти ФССУ.

Допомога по вагітності та пологах від Фонду компенсує 100% втраченої заробітної плати (доходу) незалежно від тривалості страхового стажу жінки.

Водночас особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Джерело: допомога, виплати, жінки
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0