Світовий банк прогнозує, що війна може загнати в злидні 55% жителів України

Економіка  17 жовтня 2022 року, 16:59 923

Розв’язана росією війна може загнати в злидні більшу частину населення України. За оцінками Світового банку, до кінця 2023 року рівень бідності в Україні становитиме 55%.

Про це повідомляє Reuters. Зазначається: до кінця 2022-го у бідності житимуть 25% українців.

"Більшість країн задекларували підтримку України протягом наступного року – і це дуже позитивний результат. ... Адже до кінця 2022 року 25% населення житимуть у бідності – порівняно з трохи більше, ніж 2% до війни. А до кінця наступного року це число може зрости до 55%", – наводить видання слова регіонального директора Світового банку у Східній Європі Арупа Банерджі.

Читайте також:  Стало відомо, чи будуть підвищувати зарплати бюджетникам у 2023 році

При цьому він наголосив: Україна вже скоротила свої бюджетні плани до мінімуму. Однак, якщо країні не вдасться отримати достатню фінансову підтримку, "їй доведеться або друкувати більше грошей у той час, коли інфляція вже знаходиться на низькому 20%-му рівні, або ще більше скоротити соціальні витрати".

Водночас, зазначається, президент України Володимир Зеленський раніше повідомив міжнародним донорам, що країна потребує "близько 38 млрд доларів для покриття прогнозованого дефіциту бюджету в 2023 році.

"Ще 17 млрд доларів потрібні для початку відновлення життєво важливої інфраструктури – включаючи школи, житло та енергетичні об’єкти", – резюмували автори матеріалу.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0