Українцям готують нововведення з 1 січня 2023 року, яке стосується всіх

Економіка  20 жовтня 2022 року, 10:07 14724

Новий 2023 рік може принести українцям великі зміни. Депутати запропонували з 1 січня дати старт добровільній накопичувальній системі.

У Верховній Раді України зареєстрований проєкт закону № 7722 під назвою "Про казначейський пенсійний план". У пояснювальній записці його подають, як "додаткова опора на старість".

Якщо справа дійде до голосування і відповідний законопроєкт буде ухвалено, тоді українці отримають можливість з 1 січня 2023 року формувати добровільні особисті пенсійні накопичення. Тобто, відкладені гроші їм повертатимуть у старості в додаток до "стандартної" пенсії, якщо її можна так назвати. Мається на увазі до теперішньої солідарної системи. Автори законопроєкту переконані, що додаткове джерело пенсійних виплат мало б покращити фінансове становище українців у старості.

Читайте також:  Скільки разів до кінця року ще підвищуватимуть пенсію

Також у пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що управління активами планують надати Казначейству.

Якщо зазначені вище зміни будуть ухвалені, то депутати сподіваються на зростання рівня соціального захисту пенсіонерів. Також накопичувальна система може стати джерелом довгострокового інвестиційного ресурсу, що сприятиме збільшенню інвестицій в національну економіку.

Варто відзначити, що у тексті законопроєкту міститься уточнення, що учасник системи має право на одноразову виплату за рахунок коштів, що обліковуються на його індивідуальному казначейському пенсійному рахунку згідно з договором. Одноразова виплата здійснюється в розмірі до 100 відсотків пенсійних коштів учасника системи, що обліковуються на його індивідуальному казначейському пенсійному рахунку.

У разі смерті учасника накопичувальної системи пенсійного страхування до досягнення ним віку, що дає право на отримання коштів відповідно до казначейського пенсійного плану, належні йому пенсійні кошти системи казначейського пенсійного плану успадковуються.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0