Шмигаль повідомив, коли Україна може залишитися без зарплат та пенсій

Економіка  23 жовтня 2022 року, 20:01 9884

Країні може не вистачити коштів для виплати зарпалат та пенсій за умови, якщо Євросоюз зупинить фінансування України в рамках обіцяних 9 мільярдів євро. Таку інформацію повідомив в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Україна використовує фінансову допомогу від ЄС великою мірою для соціальних потреб людей і для реконструкції. Будь-яка затримка, наголошує глава уряду, загрожує жахливими наслідками.

Читайте також:  Стало відомо, чи будуть підвищувати зарплати бюджетникам у 2023 році

"Нам це потрібно для того, щоб наша фінансова система вижила. Чи стане це кредитом або грантом, менш важливо. Ми вже вичерпали всі можливості економії. Сьогодні оборонний бюджет становить 60% наших держвидатків, і ми використовуємо фінансову допомогу наших партнерів в значній мірі для соціальних потреб людей і для реконструкції. Будь-яка затримка тут може мати жахливі наслідки", - повідомив прем’єр.

За словами прем’єр-міністра, наразі втрати від війни з росією сягають вже понад 700 мільярдів доларів. Проте ці втрати можна покрити за рахунок заблокованих російських активів.

"Ми повинні розробити механізм конфіскації російських активів, а потім інвестувати виручені кошти у відновлення України. Такий механізм спочатку буде націлений на Росію, але пізніше може стати наріжним каменем майбутньої глобальної системи безпеки. У майбутньому кожен диктатор повинен знати, що він несе відповідальність за агресію своїми грошима", – наголосив Шмигаль.

Нагадаємо, які товари суттєво подорожчають до кінця осені. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0