Курс долара на 2023 рік: до яких висот може зрости американська валюта

Економіка  27 жовтня 2022 року, 14:02 10885

Експерти фінансового ринку спрогнозували курс долара на 2023 рік. Здебільшого прогнози побудовані з припущенням того, що війна продовжиться і наступного року. Саме тому економісти обережно ставляться до прогнозу зміцнення гривні, а говорять переважно про її девальвацію.

У бюджеті на наступний рік курс долара закладений на рівні 42,2 гривні. Водночас економісти групи ICU не виключають того факту, що долар у 2023 році може досягнути позначки в 45 гривень.

Читайте також:  Бюджет 2023: якими будуть мінімальна зарплата, прожитковий мінімум та курс долара

Експерти кажуть, що найголовнішим фактором, який впливатиме на курс валют, – це війна.

"Насправді фактор лише один – терміни, за які Україна переможе у війні з агресором. Адже всі інші фактори, які безпосередньо впливають на курс, залежать саме від нього. Коли та як виплачуватимуться репарації, які будуть обсяги зовнішніх інвестицій, яким буде післявоєнне співвідношення експорту й імпорту, як багато коштів потрібно країні для відновлення та якими будуть джерела фінансування? Питань дуже багато, і жодне з них поки що немає чіткої відповіді. Ми переживаємо дуже складний період абсолютної невизначеності, так що робити які-небудь прогнози не просто важко, а неможливо", – пояснила Ганна Золотько, директорка департаменту казначейських операцій "Юнекс Банку".

Своєю чергою Андрій Шевчишин каже, що вирішальними для того, яким буде валютний курс у 2023 році, будуть два фактори: зовнішня допомога та період активної фази війни.

Чи можливе зміцнення гривні у 2023 році? Експерт каже про необхідність цілої низки передумов для цього. Основні – це закінчення війни, відновлення активної роботи підприємств, приплив великих обсягів валютного фінансування на відновлення країни.

Раніше видання розповідало, яким буде курс долара в листопаді 2022 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0