Повна заборона: в Україні готують революційне нововведення

Економіка  14 листопада 2022 року, 04:20 8894

Кілька депутатів Верховної Ради України пропонують повністю відмовитись через 10 років від використання автобусів, які оснащені традиційними двигунами внутрішнього згорання. Натомість вони хочуть стимулювати використання транспорту з електродвигунами.

Таку ідею 24 депутати виклали у законопроєкті №8172, який вже зареєстрований у ВР.

Народні обранці пояснюють свою ініціативу тим, що війна зруйнувала основні ланцюжки доставки пального. Також росія завдала великих руйнувань об’єктам критичної інфраструктури України, зокрема нафтогазового комплексу. Через це бензин та дизель певний час були в дефіциті.

Читайте також:  Компенсують весною: що планують зробити з 1 березня 2023 року

Враховуючи вищевказані причини, депутати вважають за доцільне стимулювати використання транспорту з електродвигуном. Для цього депутати вирішили унормувати термінологію, що стосується електротранспорту, а також створити законодавче підґрунтя для поширення використання електротранспорту й розвитку інфраструктури зарядних станцій, що, на їх погляд, дасть змогу зменшити залежність України від імпорту енергоресурсів.

Що передбачає законопроєкт:

  • заборону поповнювати автопарк громадського транспорту автобусами з ДВЗ у містах з населенням понад 250 тисяч осіб вже з 1 січня 2026 року,
  • а з 2027 року – в усіх населених пунктах.

Загалом депутати пропонують до 2030 року у великих населених пунктах довести частку використання автобусів з електродвигунами до 50%, а з 2033 року – щоб весь громадський транспорт у містах був з електричними двигунами.

Таке революційне нововведення передбачає наявність відповідної інфраструктури. Тому також передбачаються наявність відповідних зарядних станцій та стоянок для електробусів.

Наразі законопроєкт перебуває на опрацюванні Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Раніше повідомлялось, що в Україні відклали запровадження важливого нововведення.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0