Покращення вже через кілька днів: кому платитимуть на 660 гривень більше

Економіка  21 листопада 2022 року, 04:20 50211

З 1 грудня в Україні будуть перераховані пенсії. А все через зміну розміру прожиткового мінімуму. Відповідно, мінімальна та максимальна пенсія українців зміниться.

Півтора мільйона громадян із грудня будуть отримувати більшу виплату. Але її ріст буде на… 66 гривень.

Водночас максимальна надбавка складатиме 660 гривень. Це покращення торкнеться пенсіонерів, які зараз отримують понад 20 тисяч гривень.

Читайте також:  Потрібно встигнути до 1 грудня: українцям озвучили важливе повідомлення

Варто зазначити, що це підвищення у 2022 році було закладено в бюджет ще минулого року. Тоді інфляцію передбачали у 6,2%. Водночас повномасштабна війна призвела до у рази більшої інфляції. Експерти кажуть про 30%, але на компенсацію цих тридцяти відсотків у бюджеті зараз грошей немає.

Підвищення виплат на 66 гривень торкнеться якраз найбідніших українців.

"Це підвищення відчують лише люди, які сидять на прожитковому мінімумі. Таких залишилося дуже мало. У нас були зростання, пов’язані з віковими добавками. Таких людей, у яких пенсії на прожитковому мінімумі, це 1,5 млн осіб", – розповіла старша наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.

Не відчують грудневого підвищення (або відчують у мінімальному плані) ті громадяни, які зараз отримують більше ніж 2093 грн.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0