Чи знизяться у 2023 році зарплати вчителів

Економіка  8 грудня 2022 року, 16:01 3559

Зарплати вчителів у 2023 році не повинні знизитись. Про це повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Він висловив впевненість, що виділених на освіту грошей вистачить. Мова про кошти як на зарплати вчителів, так і на проведення ЗНО наступного року.

"Щодо освітньої субвенції, на яку зазвичай припадає левова частка видатків на галузь, розумію, що питання украй чутливе, бо стосується кожного педагогічного працівника. Якщо спрощено ‒ це ресурс для їхньої зарплатні. Передбачена на наступний рік субвенція і справді "скромніша" за цьогорічну. 87 мільярдів гривень, тобто на 10 % менше, ніж уточнений план 2022 року.

Читайте також:  Курс долара, зарплата, тарифи у 2023-му році: що прогнозують експерти

Та водночас побоювання, що грошей не вистачить і вчительські зарплати доведеться скорочувати, безпідставні", ‒ наголосив Роман Єрмоличев, передає "Урядовий портал".

Окрім того, він зазначив, що у бюджеті наступного року передбачено, що залишки, які виникатимуть на кінець року, акумулюватимуться на рахунку Міністерства освіти й науки та будуть використані на нагальні потреби освітньої галузі.

"А нагальні потреби ‒ це, зокрема, й виплата заробітної плати у разі виникненні форс-мажорів. Тобто йдеться про фінансовий резерв, який дозволить Урядові оперативно розв’язувати проблеми в освіті", – зазначив заступник міністра.

Раніше видання розповідало, скільки грошей дали на освіту в 2023 році.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0