Відомо, чи продає Україна електроенергію за кордон

Економіка  9 грудня 2022 року, 09:11 15437

Вже кілька тижнів у соцмережах можна напрапити на пости українців про те, що, мовляв, у той час, поки в Україні відключають електроенергії, її продають за кордон. Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко розповів, чи так це насправді.

За словами Харченка, інформація про продаж електроенергії за кордон, не відповідає дійсності.  Експерт наголосив, що це пряма брехня, адже є європейські центри, які моніторять ці дані. 

Читайте також:  Президент повідомив, в яких областях найбільше відключають електрику

"Є організація ENTSO-E з європейського боку. У неї є інфопростір, де вони викладають всю інформацію щодо перетоків електроенергії по всій Європі, включно з Україною, яка є частиною європейської системи. Там можна побачити, що з України дійсно фізично виходить електрика і так само фізично в Україну заходить. Відбувається це й через різні частини мережі", – зазначив директор Центру досліджень енергетики.

"Вже певний час для стабілізації нашої мережі ми використовуємо обхідний шлях через Європу. Для того, щоб передати електроенергію, наприклад, для Києва чи Одеси, частина її проходить через Європу і повертається до України", – наголосив Олександр Харченко.

Тому обурення про продаж електрики у соцмережах безпідставне. Адже світла немає через постійни обстріли росієї критичної інфраструктури України. За кордон електрику, запевняє експерт, наразі не продають.

Нагадаємо, 9 грудня Закарпаття 12-14 годин буде без світла. Опубліковано графік відключення електроенергії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 3
Vladimir 10.12.2022, 18:27
Коментар очікує модерацію
Вася 09.12.2022, 12:40
Коментар очікує модерацію
Banan 09.12.2022, 10:32
Коментар очікує модерацію