Допомога для українців: хто зможе отримувати 1800 гривень до кінця зими на комуналку

Економіка  13 грудня 2022 року, 08:06 5343

Через напад росії опалювальний сезон 2022/2023 в Україні є нелегким. Багато українців втратили роботу, тому не всім будуть по кишені зимові платіжки за комуналку.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, середній розмір субсидії в Україні цієї зими становитиме близько 1800 грн.

Проте кожен українець може самостійно вирахувати власну суму субсидії, яка безпосередньо залежить від доходу його сім’ї та від споживання послугами комуналки.

Читайте також:  Залишилось три дні: Нафтогаз розповів споживачам, що потрібно встигнути до 15 грудня

Формула для розрахунку субсидії в Україні має такий вигляд: середній дохід сім’ї за 1 місяць ділиться на кількість прописаних у будинку осіб. Отже, розраховується середній дохід людини. Ця цифра ділиться на прожитковий мінімум (зараз становить 2589 грн), ділиться на 2 (базовий коефіцієнт) та множиться на 15%.

Згідно з цією формулою, на найбільшу субсидію можуть претендувати особи, які належать до пільгових категорій населення та живуть на державні виплати. Йдеться про пенсіонерів, осіб з інвалідністю, багатодітні сім’ї тощо. Також до цієї категорії можна зарахувати і безробітних громадян, зареєстрованих у Центрі зайнятості.

Міністерство соціальної політики повідомляє: якщо є більш ніж тримісячна заборгованість за житлово-комунальні послуги та її загальна сума перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680) грн, субсидію призначать, лише якщо буде укладено договір про реструктуризацію заборгованості або її буде оскаржено в судовому порядку.

Якщо заборгованість з’явилася після того, як було призначено субсидію на опалювальний сезон, борг впливатиме лише на наступне призначення субсидії у травні 2023 року.

Період субсидії на опалювальний сезон – до квітня 2023 року включно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0