Чехія надасть Україні допомогу на 8,5 мільйонів євро для проходження зими

Економіка  13 грудня 2022 року, 16:16 789

Чехія виділяє Україні фінансову допомогу та обладнання для проходження холодного періоду на суму орієнтовно 8,5 млн євро. Про це повідомив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала на міжнародній конференції "Солідарність з українським народом" у Парижі.

"Росія хоче залишити Україну в темряві та холоді, а ми цього не дозволимо. Чеська Республіка наразі постачає генераторні системи та обігрівачі в Харківську область, Дніпро, Київ, до шкіл та лікарень. Це становить 5 млн євро, щоб у людей було світло і тепло під час блекауту", – сказав він.

Крім цього, за словами Фіали, Чехія виділяє 2,5 млн на "центри незламності" та 1 млн євро на підтримку лікарів. Також Чехія надасть понтонні переправи та мостові технології.

Читайте також:  Парламент Чехії визнав російський режим терористичним

Загалом прем’єр Чехії зазначив, що Європа має орієнтуватися на три напрями: військову, фінансову та гуманітарну допомогу Україні.

Водночас, на його думку, не варто зупинятися лише на нагальних питаннях. "Наразі триває зима, і тому ми приділяємо увагу невідкладним потребам. Але буде помилкою втратити з уваги тривалу стабілізацію, відновлення та реконструкцію.... У нас великі виклики, але ми не можемо зупинятися та зменшувати оберти. Частина України повністю зруйнована. Тепер нам разом належить її відновити", – переконаний Фіала.

Нагадаємо, для українців у Чехії оприлюднено важливу новину про візи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0