Стало відомо, яким буде тариф на газ у 2023 році

Економіка  21 грудня 2022 року, 09:55 100225

Тариф на газ до кінця поточного опалювального сезону Нафтогаз підвищувати не буде. Про це в інтерв’ю "Форбсу" сказав очільник компанії Олексій Чернишов.

Не повинна вартість блакитного палива змінюватись загалом до кінця війни. А от після її завершення і перемоги України можуть встановити "ринкові тарифи".

"Безумовно, ми не будемо підвищувати тарифи під час війни. Це абсолютно правильно, бо ми маємо підтримувати людей. Після перемоги у нас єдиний шлях – ринок", – зазначив Чернишов.

Читайте також:  Нафтогаз надав роз’яснення через дивні платіжки за газ

Голова Нафтогазу переконаний що місцеві влади "підтримують перехід на ринок". Адже "розуміють, що тарифи мають бути обґрунтованими і достатніми для нормальної роботи місцевих ТЕЦ".

З інтерв’ю Олексія Чернишова також стає зрозуміло, що перехід на ринкові тарифи буде не одномоментним, а поступовим. Попередні строки – 1-3 роки. Він їх називає реалістичними.

"Поступовий перехід з обовʼязковою підтримкою тих, хто цього потребує, через адресну монетизацію субсидій", – додав Чернишов.

Відзначимо, що наразі найбільша кількість споживачів отримують блакитне паливо за ціною 7,96 гривні за кубометр. Такий тариф наразі пропонує Нафтогаз. Водночас на ринку представлені ще кілька компаній – вони пропонують ціни від 7,70 грн до 9,99 грн за кубометр.

Вартість у 7,96 грн за кубометр – таким тариф на газ для 98% споживачів буде мінімум до травня 2023 року.

Варто пам’ятати, що окрім вартості газу споживачі сплачують ще і ціну за розподіл (транспортування). В кожному регіоні вона відрізняється.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
Олекса 23.12.2022, 16:55
Коментар очікує модерацію
Dmitry 22.12.2022, 21:16
Коментар очікує модерацію