Готуйтесь до змін: яким буде курс долара на початку 2023 року

Економіка  26 грудня 2022 року, 05:43 131469

Яким буде курс долара на початку 2023 року та чи очікувати значної девальвації гривні. Про це та інше розповідаємо у нашій публікації.

Курс долара на початку 2023 року може дещо зрости. Пов’язано це з підвищеним попитом на валюту. Такий прогноз озвучив керівник служби продажу казначейських продуктів банку "Авангард" Юрій Крохмаль в інтерв’ю виданню "РБК Україна".

"Не дивлячись на те, що темпи продажів з валютних резервів наразі пришвидшились і, скоріш за все, в січні також будуть високими, НБУ може зберегти офіційний курс, а разом з ним і коридор торгів на міжбанку на теперішньому рівні", – зазначив експерт.

Читайте також:  Як зміниться курс долара наприкінці грудня

За словами Юрія Крохмаля, зараз суттєво обмежений зв’язок готівкового сегмента валютного ринку з міжбанківським валютним ринком. У зв’язку з цим, фактори сезонного підвищення попиту на імпортні товари мають обмежений вплив на курс в обмінниках.

Водночас потік готівки під самий кінець 2022-го може призвести до пожвавлення на валютному ринку. Це своєю чергою може призвести до зростання в ціні американської валюти. Саме такий сценарій описав Юрій Крохмаль.

Ще один експерт – керівник аналітичного відділу інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій – також каже про невелике зростання курсу долара у перші тижні Нового 2023 року.

За його словами, девальвація гривні буде, але незначна – курс долара в обмінниках може зрости орієнтовно на 50 копійок.

У коментарі виданню Фінанси.ua він зазначив, що під кінець теперішнього року похитнути курс валют в обмінниках можуть суттєві бюджетні витрати. Втім, вплив буде незначним, адже офіційний курс долара у 2022 році вже переглядатись не буде. Нагадаємо, наразі він складає 36,56 грн за долар.

Велика кількість експертів, які вже оприлюднили свої економічні прогнози на 2023 рік, одностайні в одному – на курс гривні у 2023 році впливатиме ситуація на фронті та те, який рівень фінансової підтримки Україні покажуть США та Європейський Союз.

Відзначимо, що станом на 26 грудня курс долара є таким:

  • у банках – 40 гривень за долара купівля та 40,40 грн продаж,
  • на чорному ринку – 40,45 грн за долар купівля та 40,64 грн продаж.

Раніше видання розповідало, якою буде зарплата у 2023 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0