Українці у 2023 році отримають оновлені квитанції за доставку газу: скільки потрібно платити

Економіка  9 січня 2023 року, 07:53 37628

У січні 2023 року споживачі отримають квитанції за доставку (розподіл) газу. І вони можуть відрізнятись від минулорічних, адже є зміни у методиці нарахування плати за доставку блакитного палива. Водночас тарифи на розподіл не змінились.

Видання "Газ Правда" пояснює, що січневі платіжки будуть змінені через нові дані споживання, тобто формуватимуться згідно показників попереднього газового року. Газовим роком називається період з 1 жовтня одного року по 30 вересня наступного. 

Читайте також:  Зміни із січня 2023 року: Нафтогаз повідомив про новацію – що тепер можна

Тобто для обрахування щомісячного платежу за розподіл газу на 2023 рік рахують кількість спожитих кубів газу з 1 жовтня 2021 року по 30 вересня 2022 року.

На практиці це виглядає так:

  • українці, які за попередній газовий рік споживали менше блакитного палива, отримають платіжки з меншою сумою за розподіл,
  • і навпаки: ті, хто збільшив споживання у порівнянні з попереднім газовим роком – платитимуть більше за доставку газу.

Самі тарифи на розподіл (доставку) газу у 2023 році залишились незмінними. Вони, до речі, відрізняються в залежності від регіону.

Також важливо нагадати, що споживач повинен платити за розподіл газу навіть тоді, якщо він ним не користується, але підключений до мережі.

Нижче на інфографіці видання "Газ Правда" можна побачити, якими були тарифи на доставку газу у 2022 році. Вони є чинними й у 2023-му.

Тариф на доставку газу 2023

До слова, газовики вже попередили споживачів про нові платіжки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0