З 1 січня 2023 року неповнолітні українці отримуватимуть сертифікати на придбання книг

Економіка  9 січня 2023 року, 20:18 4461

Книга є одним з головних культурних продуктів, а читання книг – необхідною умовою формування зрілої людини і розвинутого суспільства. Стан читання в Україні є без перебільшення катастрофічним і стрімко погіршується. Лише 8% українців читають книжки щодня. Половина дорослого населення ніколи чи майже ніколи не читає книжок.

Про це йдеться у пояснювальній записці до проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження». Закон прийнято у червні 2022 року.

Читайте також:  Новий законопроєкт для нічних працівників: працюватимуть менше, а грошей отримуватимуть більше

Документом також передбачено, що з 1 січня 2023 року неповнолітні українці отримуватимуть сертифікати на придбання книг.

Кому видаватимуть сертифікат на придбання книг

Сертифікат надаватиметься при отриманні свідоцтва про народження, а також при отриманні паспорта громадянина України у 14 років. Сума сертифікату – 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому видається сертифікат. Сьогодні це – 805,2 грн.

Як скористатися сертифікатом

Сертифікат може бути використаний виключно для придбання книжкових видань державною мовою у паперовій та/або електронній формі, у тому числі в аудіофайлах, видань для осіб з вадами зору (крім книжкових видань, що мають походження або виготовлені та/або ввезені з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України), у розповсюджувача видавничої продукції, який у встановленому порядку внесений до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції та до переліку розповсюджувачів видавничої продукції, що забезпечують придбання громадянами книжкових видань з використанням сертифіката.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0