Як отримати грошову допомогу при народженні дитини у 2023 році: пояснення

Економіка  13 січня 2023 року, 10:32 3057

Чимало українців, які вперше стали батьками, не знають, як отримати грошову допомогу при народженні дитини, куди і коли потрібно звертатись.

Насправді ж, оформити допомогу на дитину можна впродовж 12 місяців із дня народження малюка, протягом періоду дії карантину і ще одного місяця після його завершення.

Оформлюють допомогу на одного з батьків або опікунів, з яким постійно проживає немовля.

Читайте також:  Виплати для молодих батьків: на яку суму можна розраховувати

Оформити допомогу на дитину можна навіть не виходячи з дому, тобто онлайн. Це дуже зручно для молодих мам, які не можуть залишити немовля на кілька годин, або ходити по кабінетах.

Для оформлення допомоги онлайн спочатку необхідно зареєструватись або авторизуватись у кабінеті е-послуг Мінсоцполітики. Далі доведеться заповнити онлайн-форму на отримання послуги та накласти електронний підпис.

Потім ваша заповнена заява автоматично відправляється до органів соціального захисту. Не пізніше ніж наступного дня після отримання заяви орган соцзахисту зобов’язаний призначити допомогу і ви повинні отримати виплати.

Також батьки можуть скористатися комплексною послугою "єМалятко" на порталі Дія. Таким чином ви зможете отримати допомогу при народженні дитини у 2023 році.

Нагадаємо, деяким українцям з дітьми тепер виплачуватимуть по 6700 гривень на місяць.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0