Подвійна допомога для тих, хто втратив роботу: на що можна розраховувати

Економіка  20 січня 2023 року, 15:21 1234

Українці, які втратили роботу під час війни і зареєстровані в службі зайнятості, мають право не лише отримувати виплати по безробіттю, а й претендувати на допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг відразу після звернення.

Більше про цю можливість розповіла начальник відділу пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України (ГУ ПФУ) в Харківській області Ольга Міщенко.

Читайте також:  Коли нараховуватимуть виплати по 3 тисячі на дитину та 2 тисячі дорослому в 2023 році

За її словами, люди, які стоять на обліку в центрах зайнятості, як й інші громадяни з малими доходами, можуть претендувати на допомогу від держави у вигляді житлової субсидії. Про цьому для її призначення обраховуватиметься розмір допомоги по безробіттю, а не дохід за попередні шість місяців, як було раніше. Такі зміни уряд затвердив ще на початку вересня 2022 року, ухваливши постанову № 1041.

Для призначення субсидії така людина має подати заяву та декларацію за встановленими формами: до одного з сервісних центрів підрозділів ПФУ (незалежно від місця проживання), через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

За інформацією Ольги Міщенко, навіть якщо раніше людина отримувала субсидію, то після того, як отримала статус безробітного, вона має звернутися із заявою для її перерахунку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0