Нові енергоблоки за американською технологією побудують на Хмельницькій АЕС

Економіка  22 січня 2023 року, 14:07 13055

У п’ятницю, 20 січня, Кабмін ухвалив розпорядження "Про організаційні заходи щодо будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС".

Про це повідомляється у пресслужбі Міненерго, яка опублікувала коментарі міністра енергетики Германа Галущенка:

"Будівництво реакторів АР1000®️ американської компанії Westinghouse в Україні є потужною крапкою в завершенні співпраці з Росією в галузі атомної енергетики. Сьогодні Кабмін ухвалив рішення про те, що ми розпочинаємо розробку технічної документації щодо нового типу реакторів, які в Україні ніколи не будувалися." –йдеться у повідомленні Галущенка.

Читайте також:  В Укренерго оприлюднили обнадійливу новину

Міністр підкреслив, що таким чином в Україні закінчилася епоха створення атомної генерації за радянською технологією.

Енергоатом повідомляє, що АР1000®️ є перевіреним реактором покоління III+ з унікальними повністю пасивними системами безпеки, модульною стандартною конструкцією, найкращими в галузі експлуатаційними характеристиками та можливістю працювати в режимі маневрування.

"Будівництво в Україні енергоблоків АР1000®️ відкриває шлях у майбутнє атомної енергетики держави. Сьогодні уряд заклав фундамент її розвитку на багато наступних десятиліть. Сподіваємось, що за кілька років ми разом підключатимемо новий енергоблок АР1000 Хмельницької атомної електростанції до енергосистеми," – підкреслив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Орієнтовним терміном завершення будівництва та запуску двох енергоблоків на ХАЕС є 2030-2032 роки, хоча на строки може вплинути перебіг воєнних дій. Один енергоблок коштуватиме близько 5 млрд доларів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0