Нові платіжки за електроенергію через довгі відключення: з’явилось важливе роз’яснення

Економіка  30 січня 2023 року, 04:50 12009

В Україні й надалі тривають відключення електроенергії, спричинені великими руйнуваннями енергомережі через російські ракетні удари. Кожен день світла немає по кілька годин (у деяких регіонах по 14-16 годин). Але, як зазначають деякі споживачі, сума у платіжках не знизилась, а подекуди й зросла.

Чому так відбувається спробував пояснити гендиректор компанії Yasno Сергій Коваленко.

За його словами, наразі є дві основні причини, чому суми в платіжках не знизились пропорційно відсутності електроенергії (а подекуди й зросли).

Читайте також:  Зміни з 1 лютого 2023 року: в Україні запроваджують важливу новацію

Найперше Сергій Коваленко каже про так зване "відкладене споживання" електроенергії. Тобто, в той час, коли з’являється електроенергія, то споживачі вмикають у розетки все по максимуму. Мова про телефони, павербанки, інші ґаджети, пральні машинки, пилососи та решту побутової техніки. Відповідно, зекономлений обсяг електроенергії під час відключення "з’їдається". У підсумку споживач може використати за місяць стільки електрики, як і до відключень.

"Його розраховують залежно від показань, зафіксованих раніше, у минулі періоди", – уточняє Сергій Коваленко, говорячи про середньодобове споживання. Відповідно, сума у квитанції у такому випадку може бути вищою.

Відзначимо, що раніше гендиректор Yasno закликав громадян вчасно сплачувати за спожиту електроенергію.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 4
Ирина 30.01.2023, 22:04
Коментар очікує модерацію
Ваня 30.01.2023, 13:01
Та ви шо там йобнулися зовсім раніше світло було все а тепер 6 годин за день та ви хочете щоби люди платили як звичайно я просто ухуїваю !!!
qq 30.01.2023, 08:55
Коментар очікує модерацію