Скасування підвищення тарифу на воду: хто проти

Економіка  2 лютого 2023 року, 15:20 6081

З 1 лютого 2023 року у Мукачеві вступили в дію нові тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Процес формування тарифів здійснений відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р.№ 869 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги" в редакції Постанови КМУ від 3 квітня 2019 року №291, які будуть покривати економічно обґрунтовані витрати в собівартості цих послуг.

Таку інформацію оприлюднили КП "Міськводоканал" Мукачівської міської ради на своєму офіційному сайті та у пресі.

Читайте також:  У Мукачеві підвищили тариф на водопостачання та водовідведення

"Основними чинниками, що вплинули на ріст собівартості централізованого водопостачання та централізованого водовідведення є постійне зростання основних складових тарифів, зокрема, мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, вартості електричної енергії, паливно-мастильних матеріалів, податків та зборів", – йдеться у повідомленні КП "Міськводоканал".

Згідно з інформацією, з 1 лютого 2023 року вартість послуг за 1 м куб для всіх категорій споживачів становить:

 • Централізоване водопостачання – 33,36 грн за 1 куб м без ПДВ (6,67 ПДВ). Разом із ПДВ – 40,03 грн.
 • Централізоване водовідведення – 16,47 грн за 1 куб м без ПДВ (3,29 ПДВ). Разом із ПДВ – 19,76 грн.

31 січня поточного року відбулась 33 позачергова сесія Мукачівської міської ради. Одним з питань, яке розглядали, було "Про розгляд звернення депутатів міської ради №34 від 26.01.2023 р. "Про встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення".

Позиції сторін

 • Про що говорили деякі депутати

Депутат Роман Бігунець під час свого виступу на сесії міськради зазначив, що підіймати тариф під час воєнного стану не є доцільним. Він послався на постанову кабінету міністрів №502 від 29 квітня 2022 року "Деякі питання регулювання діяльності у сфері комунальних послуг у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану", якою рекомендовано надавачам послуг централізованого водопостачання та водовідведення для населення не збільшувати тарифи під час воєнного стану.

Також депутат пропонував вивчити питання і зменшити тариф за рахунок дотацій із місцевого бюджету.

 • Позиція керівника "Міськводоканалу"

Директор КП "Міськводоканал" Мукачівської міської ради Олег Казибрід під час свого виступу відмітив, що тариф встановлюється "не просто так, як собі задумали", а згідно з певними постановами, методиками, які встановлені законодавством чи Кабміном. Затвердженню тарифу передували всі необхідні процедури.

 • Виступ Мукачівського міського голови

Андрій Балога своєю чергою зазначив, що "зараз не час для популізму". Рішення про зміну тарифу є непопулярним, але необхідним. Водночас міський голова однією із пропозицій озвучив виділити потребуючим громадянам напряму кошти. Мова про компенсацію різниці вартості.

Фрагмент виступу Андрія Балоги

 • Коментар секретаря міськради

Секретар Мукачівської міської ради Олександр Горячкун після голосування за скасування підвищення тарифів зазначив, що "у складний для країни воєнний період питання підняття тарифів на базові послуги неприпустиме".

Свою позицію він опублікував у соцмережі Фейсбук.

Олександр Горячкун уточнив, що "За" проголосували 19 депутатів. Для скасування рішення виконавчого комітету та повернення попередніх тарифів на вказані послуги не вистачило всього лише 1-го голосу.

"Попри складну економічну ситуацію люди не повинні страждати, а підвищення тарифів є додатковим фінансовим тягарем для більшості родин, що проживають на території громади", – зазначив Олександр Горячкун.

 • Позиція заступника міського голови

Коментар про сесію, яка відбулась, озвучила і заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Мукачівської міської ради Юлія Тайпс.

Вона зазначила, що "їхня фракція (Юлія Тайпс – член фракції "Фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", – ред.) не планує брати участь у маніпуляції думкою населення".

"Заробляти політичні дивіденди тепер не на часі", – зазначила посадовиця в соцмережі Фейсбук.

Спільне завдання всіх Юлія Тайпс вбачає у захисті соціально вразливих верств населення.

Що у підсумку

Після обговорення на сесії міськради депутати перейшли до голосування. Результат був таким:

 • "За" – 19 депутатів,
 • "Проти" – 0,
 • "Утрималось" – 2 народних обранці,
 • "Не голосували" – 11 депутатів.

Тобто, рішення не прийнято.

Хто як голосував

Результати голосування (фото: Roman Bigunets / Facebook)

До слова, в Україні розглядають можливість підвищити тарифи після закінчення опалювального періоду.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
Vika 04.02.2023, 07:41
Коментар очікує модерацію
123 02.02.2023, 22:26
Коментар очікує модерацію