Нові тарифи на електроенергію: стало відомо, що зараз обговорюють

Економіка  2 березня 2023 року, 10:01 6592 ВІДЕО

Тарифи на електроенергію та їхнє можливе підвищення зараз активно обговорюють. Втім, наразі жодних рішень не ухвалено. А тому споживачі продовжуватимуть платити за теперішніми цінами.

Така інформація пролунала в сюжеті ТСН.

Ракетні удари, які наносила росія, завдали колосальних збитків енергетичній галузі. Але Україна вистояла і пережила важку зиму. Втім, як зазначають в НКРЕКП, вже зараз ми маємо готуватись до нового опалювального сезону і відновлювати знищену енергомережу.

Читайте також:  Сьогодні, завтра і у перші три дні березня: обленерго звернулось до споживачів

А для цього потрібні кошти, попередньо – мільярди гривень. Адже ремонти об’ємні та дороговартісні. З росії поки гроші стягнути не виходить, допомагають тільки міжнародні партнери.

В теорії, гроші на ремонти мали б бути закладені в тариф на електроенергію. Останній не переглядався із 2018 року.

Зараз держава шукає вихід зі скрутного становища. У Кабінеті міністрів робочі групи напрацьовують кілька варіантів перегляду тарифів. Наразі відомо, що може бути диференційований підхід до оплати, тобто різні тарифи в залежності від обсягу спожитої електроенергії. А ще – модифікація чинної системи субсидій.

Костянтин Ущаповський, голова Національної комісії з регулювання енергетики, каже, що питання складне і його обговорення займе ще орієнтовно місяць-два.

Рішення про перегляд тарифів на електроенергію ухвалюватиме Уряд.

Раніше повідомлялось, що тарифи на комунальні послуги можуть зрости вже із квітня 2023 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0