Нові правила: що зміниться для українських біженців в Чехії

Економіка  3 березня 2023 року, 12:15 3380

Внести чергові зміни в закон про допомогу біженцям з України планують в Чехії. Нові правила хочуть запровадити через кілька місяців, а саме з липня 2023 року.

Що ж зміниться для українських біженців у Чехії? Із липня вони не матимуть право на виплати державної соціальної допомоги. Також українці не отримуватимуть виплати на проживання та субсидію на житло.

Зміни торкнуться і самих чехів. Зокрема тих, хто надає помешкання біженцям з України. З липня 2023 року грошову компенсацію зможуть отримувати лише ті громадяни Чехії, як проживають з біженцями в одному будинку.

Читайте також:  Протягом тижня: відомо, коли будуть виплати для переселенців

Наразі ж і до червня цього року чехи, які надають біженцям з України житло, квартири чи будинки з місцем для відпочинку, кухнею, ванною кімнатою та доступом до питної води, отримують від уряду компенсацію – допомогу солідарності.

Зараз у Чехії за одного біженця власник квартири отримує 5 тис. крон на місяць, 9 тис. крон – за двох, 15 тис. крон – за 5 і більше людей. До червня включно чехи отримуватимуть допомогу солідарності, проте вже з липня почнуть діяти нові правила і гроші отримуватимуть тільки ті чехи, які мешкають з українськими біженцями під одним дахом.

Нагадаємо, для українців, які перебувають в Чехії та у Словаччині, оголосили важливу новину.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0