Депутати пропонують посилити покарання за водіння у стані сп’яніння

Економіка  7 березня 2023 року, 07:49 502

У Верховній раді зареєстрований проєкт закону про посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів.

"Метою законопроєкту є підвищення безпеки дорожнього руху, зниження кількості ДТП шляхом посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, та як наслідок досягнення справедливого підходу до забезпечення автомобілями Збройних сил України", – йдеться в пояснювальній записці.

Читайте також:  П’яний водій виїхав на зустрічну смугу та скоїв аварію

Зараз за повторне протягом року керування в стані алкогольного та іншого сп’яніння передбачений штраф у 34 тисяч гривень з позбавленням права керування на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу.

Автори законопроєкту пропонують за повторне таке порушення впродовж року збільшити суму штрафу до 51 000 гривень з позбавленням права керування на 5 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.

«Цілком справедливим буде конфіскація автомобіля для потреб ЗСУ, яким керували у стані сп’яніння в таких складних для країни умовах. Адже всі громадяни України мусять бути свідомими та забезпечувати стабільність країни в тилу», – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0