В Україні будуть меценатські пенсії: що це таке

Економіка  13 березня 2023 року, 15:01 1070

Постанова Пенсійного фонду про механізм меценатських пенсій схвалена Мін’юстом та запрацює найближчим часом.

Про це повідомляється в заяві, яку зробила Дарія Марчак, заступниця міністра соціальної політики України в ефірі телемарафону.

Як зазначила Марчак, у 2022 році Рада ухвалила закон, який дозволяє здійснювати благодійні внески на виплату пенсій. Такі внески можна робити на користь конкретної людини, яка вже отримує пенсію та має рахунок в Пенсійному фонді, або знеособлено.

Читайте також:  Скільки коштує докупити страховий стаж в Україні: приклад розрахунку

"Закон було ухвалено, зараз розроблено всі відповідні акти. І буквально сьогодні Міністерство юстиції має вже оприлюднити постанову правління Пенсійного фонду, який запустить механіку цих меценатських пенсій", – сказала вона.

За її словами, "будь-яка особа, громадянин, який проживає в Україні, за кордоном, може здійснити на свій розсуд благодійну пожертву в Пенсійний фонд для того, щоб, наприклад, допомогти збільшити розмір пенсій для своїх батьків чи бабусь, чи для дідусів, чи просто для небайдужої людини".

"І таким чином це призведе для збільшення розміру пенсії для такої людини, на користь якої здійснено благодійний внесок", – додала Марчак.

Джерело: Фінанси.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0