Чому не приходять виплати для ВПО та як з’ясувати реальну причину затримки коштів

Економіка  17 березня 2023 року, 11:20 8748

Виплати для ВПО отримують українці, які постраждали внаслідок війни. Ці громадяни були вимушені покинути власні домівки й переїхати в інші регіони України.

Щомісячно держава надає:

  • по 2 тисячі гривень для осіб, старших 18 років,
  • по 3 тисячі – для дітей та осіб з інвалідністю.

Для отримання виплат людина повинна мати статус внутрішньо-переміщеної особи.

Читайте також:  Почалась друга хвиля допомоги: як тепер українцям отримати кілька тисяч гривень

Інколи громадяни питають, чому затримуються виплати для ВПО, чому вони не приходять? Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заспокоює, що у 2023 році переселенці також будуть отримувати виплати. Причому допомога від держави була продовжена автоматично, тому звертатись у соцзахист не потрібно.

Міністерство перераховує кошти фінустанові кожного місяця, до 3, 13 і 23 числа, натомість раз на місяць відбувається виплата на підставі реєстру ВПО.

Чому вчасно не приходять виплати для ВПО? Здебільшого, переконують у Мінсоцполітики, через технічні проблеми. Тобто, кошти гарантовано надійдуть на картки, єдине – можуть бути затримки.

"Якщо виникають затримки та виплати не надходять понад місяць – це технічні проблеми, які варто усувати якнайшвидше", – зазначають у Мінсоцполітики.

У разі, якщо гроші не надходять тривалий час, то варто звернутись у відомство і з’ясувати причини. Контактні номери для вирішення різних ситуацій:

  • номер гарячої лінії Мінреінтеграції – 15-48;
  • номер офісу уповноваженого з питань ВПО – +38 (066) 813-62-39.

Раніше повідомлялось, що для ВПО готують зміни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0