Процес почнеться вже з 1 квітня: українцям повідомили, коли та як вони зможуть отримати оновлені пенсії

Економіка  2 квітня 2023 року, 08:30 6669

Перерахунок пенсій відбувається традиційно в квітні, що передбачено частиною 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Право на такий перерахунок мають ті, хто на 1 березня поточного року після призначення пенсії, або ж попереднього перерахунку, набули не менше ніж 24 місяці страхового стажу.

Читайте також:  Розмір мінімальної пенсії: КСУ прийняв рішення

Як відбувається перерахунок пенсій

Перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам здійснюється автоматично і на умовах, які є вигіднішими:

  • лише з урахуванням стажу;
  • з урахуванням стажу та заробітної плати, якщо це є доцільним.

Перерахунок пенсії цього року зроблять для 600 тисяч працюючих пенсіонерів – після надходження даних про страховий стаж і заробітну плату до реєстру застрахованих осіб.

Підвищення залежатиме від того, який стаж має пенсіонер та співвідношення його зарплати і середньої зарплатні по країні, яка обчислюється для обліку пенсій.

Два останні роки такий перерахунок робили у червні, а потім виплачували різницю за квітень та травень. Пояснювалось це тим, що звітність про страхові внески, згідно зі змінами, стали подавати не щомісяця, а щокварталу. Тобто у березні Пенсійний фонд ще не має усі дані про стаж людини, тому зробити виплати з квітня неможливо.

У цьому березні пенсії зросли майже на 20%. Індексація торкнулася 10,5 мільйонів українських пенсіонерів. Середній розмір підвищення склав майже 600 гривень. Тепер середній розмір пенсії в Україні складає 5200 гривень.

Нагадаємо, що отримання статусу безробітного спростили: які зміни внесено. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0