Залишився всього місяць: що потрібно встигнути до 1 травня

Економіка  3 квітня 2023 року, 05:37 42266

Останнім часом точиться дискусія, чи повинні громадяни України, які наразі є за кордоном, подавати декларацію до 1 травня. Дехто зазначає, що українцям потрібно показати доходи, якщо вони отримали їх у вигляді виплат від уряду країни чи благодійних організацій.

Прояснити ситуацію взявся нардеп Данило Гетманцев у своєму телеграм-каналі.

Найперше відзначимо, що українських біженців за кордоном від початку війни стала доволі значна кількість. І зараз точиться дискусія, чи повинні вони показати свої доходи.

Читайте також:  Потрібно встигнути до 1 травня, інакше – штраф: важливе повідомлення для українців

У законі записано, що декларацію подають податкові резиденти України. Якщо громадянин таким не є, то декларацію заповнювати до 1 травня не потрібно.

Але є нюанс, про який розповів Гетманцев.

"Однак, в законі не написано, що до законопроєкту 7632, який з високою долею вірогідності буде прийнятий ВР в першій декаді квітня подана поправка, за якою, якщо резидент України отримує іноземні доходи, що не оподатковуються, він звільняється від обов’язку подання декларації", – йдеться у повідомленні нардепа в його телеграм-каналі.

Безпосередньо виплати від іноземних держав біженцям звільнили від оподаткування раніше.

Данило Гетманцев також пояснив, як визначається податкове резидентство.

Раніше повідомлялось, що вже цього літа в Україні хочуть запровадити великі зміни.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Василь 03.04.2023, 12:42
А простими словами не можна?Резидент,не резидент.Переселенець,біженець,заробітчанин.А якщо людина пропрацювала два місяці і ввезла валюту яка вкрай необхідна для економіки країни,але при тому сплативши податок у країні перебування,то що?Сплачувати податок знову?Держава робить все можливе,аби люди тікали на заробітки за кордон і хоче ще й тут їх грабувати?Оце навибирали .