В Україні готуються до впровадження накопичувальної пенсійної системи: коли може запрацювати

Економіка  25 квітня 2023 року, 10:05 1210

В Україні запровадять накопичувальну пенсійну систему. Коротко про нововведення в ефірі телемарафону розповіла міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

За її словами, зараз у суспільстві є запит на впровадження повноцінної трирівневої пенсійної системи, оскільки накопичувальний рівень дозволить громадянам самостійно контролювати свої вклади.

Але Оксана Жолнович наголосила, що впровадження реформи можливе лише після перемоги у війні.

Читайте також:  Гроші дадуть відразу за три місяці: для українців озвучили приємну новину

Наразі у Верховній Раді України зареєстровано до розгляду законопроєкт про запровадження накопичувального рівня пенсійної системи. 

"Для повноцінного запуску обов’язкового накопичувального рівня пенсійного забезпечення ми працюємо над розробкою необхідної інфраструктури. Зокрема, потрібно створити Державний накопичувальний фонд, забезпечити функціонування цифрових системи збору та адміністрування. Ці напрацювання сприятимуть якісному впровадженню змін", – пояснила Оксана Жолнович.

Раніше інтернет-видання PMG.ua вже розповідало про можливі зміни. Чому ж зараз активно заговорили про накопичувальну пенсію? Річ у тім, що в Україні фактично зрівнялась кількість працюючих з кількістю пенсіонерів. Це означає, що одному працюючому потрібно утримувати одного пенсіонера. Є побоювання, що через війну та безробіття ситуація може ще більше загостритись.

Тобто, теперішня солідарна система для простих найманих робітників може дати хіба що мізерні пенсії. Говорити про гідне життя та фінансове благополуччя за таких умов дуже важко. Плюс варто згадати про інфляцію, яка частково "з’їдає" і без того малі пенсії.

Ось тому і пропонують запровадити накопичувальний рівень пенсії, при якій громадян зможе відкладати певну частину заробітку "на старість".

Раніше видання розповідало, хто може розраховувати на фінансову підтримку від УВКБ ООН.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0