Українців повідомили про зміни, які запровадять до 1 липня

Економіка  26 квітня 2023 року, 08:53 4637

До 1 липня в Україні змінять оподаткування для фізичних осіб-підприємців. Для них скасують пільгову податкову ставку у 2%, а також повернуть документальні перевірки та штрафи.

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики одразу кілька людей розповіли журналістам, що рішення скасувати пільги для ФОПів ухвалять. Мовляв, це допоможе в майбутньому отримати значну підтримку від МВФ. Крім того, Україна фактично вже погодилася на такий крок, підписавши відповідний меморандум.

Читайте також:  До 31 травня потрібно подати заяву: озвучено важливу новину для українців

Законопроєкт про перегляд податкових правил зареєстрував у Раді Кабінет міністрів за номером 8401. Раніше в уряді проголосували за документ та підтримали його. Згідно з документом, до 1 липня 2023-го:

  • скасують податок 2% для ФОПів третьої групи (повернуть 5%);
  • ФОПи першої та другої груп будуть зобов’язані сплачувати єдиний податок;
  • повернуть документальні перевірки та штрафи за порушення податкового законодавства;
  • штрафуватимуть за відсутність РРО.

"Це кроки у фіскальній політиці, які влада України зобов’язана виконати за Меморандумом про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року... Але якщо повертатися у довоєнний стан системи оподаткування, то чому влада "забула" про свою відповідальність перед платниками, хоча б за своєчасне відшкодування ПДВ?" – прокоментувала рішення ексголова податкового комітету Ніна Южаніна.

Повернення "старих" податків не дасть змоги компенсувати величезний дефіцит бюджету. За оцінками голови комітету Данила Гетманцева, за вісім місяців дії пільгових ставок бюджет недоотримав близько 7 млрд грн. Фактично щомісяця держава втрачає близько 900 млн грн. Але при цьому річний дефіцит бюджету 2023-го становитиме 1,31 трлн грн.

Нагадаємо, опцьліковано важливу новину для українців, які виїхали за кордон.

Джерело: Обозреватєль
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0