Для батьків, у яких є маленькі діти, готують зміни у відпустках

Економіка  28 квітня 2023 року, 14:15 2573

В Україні можуть відбутись зміни для батьків, які мають маленьких діток. Депутати розглядають можливість надати дозвіл одночасно йти у відпустку для догляду за дитиною як для матері, так і для батька.

Відомо, що комітет ВР з питань соціальної політики рекомендує депутатам ухвалити у першому читанні законопроєкт №9018 про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері соціальних відпусток, яким пропонується надати однакові права батькам на перебування у відпустці по догляду за дитиною.

Читайте також:  В Україні з’явився новий вид відпустки

Що пропонується законопроєктом:

  • надати визначення поняттям "одинока матір", "одинокий батько";
  • забезпечити надання за бажанням матері, батька дитини відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Така відпустка може бути використана батьками одночасно, при цьому з загального трирічного строку, тривалість одночасного перебування у відпустці обох батьків не може бути більшою 4 місяців;
  • встановити якщо дитина потребує домашнього догляду, матері, батьку дитини в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, зазначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною восьмирічного віку.

Раніше видання розповідало, в Україні хочуть збільшити тривалість відпусток.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0